Strieborné autoDnešnou témou potešíme každého, kto si nemôže dovoliť platiť tie najdrahšie produkty či už sú alebo nie sú zo zákona určené. Najlacnejšia poistka na auto online je istotou pre každého, kto chce ušetriť hoc aj jedno euro. Je to vďaka špeciálnemu porovnávaciemu nástroju, ktorý v sebe skrýva kalkulačku a ktorý vám okrem eur ušetrí aj hodiny času. Navyše ide o nezáväzný a bezplatný spôsob zistenia vašich aktuálnych ponúk. Tak teraz vám už nič nebráni k tomu, aby ste si ho vyskúšali.

Prečo nie osobne?

Dôvodov, prečo si najlacnejšie poistenie auta zaobstarať online a nie osobne, je hneď niekoľko. Väčšina z nás poctivo pracuje. Ako všetci poznáme, je to od rána až do večera, kedy takéto spoločnosti ešte alebo už nepracujú. Okrem toho, pokiaľ by ste chceli zistiť, ktorá ponuka je tá najlacnejšia, museli by ste toho pochodiť pomerne dosť. Preto, aby ste to mohli objektívne posúdiť. Osobný prieskum by vám zabral aj hodiny času. Vďaka virtuálnemu spôsobu sa nemusíte z roboty ponáhľať, prípadne si vypýtať voľno. Všetko viete jednoducho vybaviť priamo z domu, ak v ňom máte pripojenie na internet.

Takisto je výhodou, ak je uzatvorené online, že nemusíte priamo s nikým komunikovať. Pracovníci vás nebudú prehovárať o tom, že ich firma je tá najlepšia, hoci ročné poistné, ktoré vám vypočítali, nie je pre vás vôbec atraktívne. Mnohokrát sú neodbytní a tak súhlasíme aj s tým, s čím nie sme stotožnení. Online na vás takýto tlak vyvíjať nebude a 100% vám zobrazí, ktorá možnosť je lacná a naopak. Slobodne a v pokoji sa môžete rozhodnúť pre hocktorú ponuku a nikto na vás nebude nepríjemne zazerať, keď za ním zabuchnete dvere.

To, že PZP cez internet je skutočne najlacnejšie dokazuje aj množstvo zliav, ktoré si pre vás jednotliví poisťovatelia pripravili. Niektorí vám vedia znížiť cenu až o 10% a to len vďaka tomu, že ste si produkt uzatvorili cez internet. To nasvedčuje tomu, že je to úspornejšia metóda aj pre nich samotných. Samozrejme, nejde o jedinú zľavu. Je ich mnoho, všetky však závisia od konkrétnych spoločností. Napr. vaše poistenie auta môže byť lacnejšie, ak:

  • máte účet v OTP banke,
  • ak máte uzatvorený aj iný poistný produkt v danej poisťovni atď.

Popravde, pracovníci v kamenných spoločnostiach sa veľmi nesnažia vás o všetkých zľavách oboznámiť. Skoro všade platí, že čím väčšia zákazka, tým väčšia provízia. Česť výnimkám…

Rýchle porovnanie pre to najlepšie na trhu

Ak chcete skutočne lacnú a možno aj tú najlacnejšie poistenie auta na trhu, mali by ste sa obrátiť na pomoc porovnania. To vám vďaka údajom, ktoré je nutné zadať do formulára, zobrazí všetky vaše možnosti od lacnej po najdrahšiu. Na hore odporúčanej stránke môžete porovnávať ceny osobného auta, dodávky, prípojného vozidla do 750kg a motocykla. Čo je vlastne potrebné na porovnávanie zadať?

Aby ste mohli zistiť všetky vaše možnosti, vypíšte jeden formulár. Na pomoc si vezmite technický preukaz vozidla, ale aj váš vodičský preukaz. Zadať treba také parametre ako:

O majiteľovi sú potrebné údaje o:

V štádiu nezáväzného prieskumu vašich možností sa nepožadujú žiadne osobné údaje. Tie bude nutné vypísať, až keď si z porovnania nejakú poistku aj vyberiete.

Ak ste všetky požadované údaje vyplnili a odoslali, do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazí tabuľka s výsledkami vašich ponúk vrátane poistného. Tak najlepšie uvidíte, ktorá ponuka je výhodná a ktorá už nie a že sa môžu líšiť skutočne až v stovkách eur. Výrazné rozdiely nemusia byť len vo výške poistného, ale aj v samotnom krytí. Ako iste viete, zákonná poistka nielen lacná, ale aj drahá sa primárne vzťahuje na škody, ktoré spôsobíte iným účastníkom premávky. Niektoré spoločnosti, ako napr. Generali, Kooperativa a Komunálna poisťovňa ponúkajú v rámci základného balíka rozšírené krytie. To chráni aj vodiča, posádku a batožinu, prípadne celé vozidlo pred udalosťami, ktoré sú tradične súčasťou havarijného zabezpečenia. Sami však najlepšie viete zhodnotiť, čo potrebujete a čo vám hrozí. Riziko najlacnejšieho poistenie auta online môže byť, že nebude vyhovovať tomu, čo potrebujete. Prípadne si čítajte aktuality zo sveta poistenia na Uzavripzp.

Požiadajte priamo z výsledkov

Ak vám porovnanie online zobrazilo lacnú poistku, môžete o ňu požiadať priamo, a to klikom na ňu. Následne bude potrebné dopísať mail a domácu adresu majiteľa. Do pár minút vám na zadaný mail príde správa s návrhom a podmienkami zmluvy, údajmi na zaplatenie faktúry a s dočasnou zelenou kartou. Tá síce platí len 30 dní, ale nezabudnite si ju vytlačiť a nosiť vo vozidle, keď ho používate. Aspoň do doby, kým vám nebude doručený originál zelenej karty. Ten vám poisťovňa odošle ako náhle zaeviduje z vašej strany platbu poistného.

Tieto dva doklady sú nesmierne dôležité. Nezáleží na tom, či bolo vaše poistenie auta online najlacnejšie alebo nie. Ak ho nemáte alebo sa neviete náležitými dokumentmi preukázať, hrozia vám pokuty. Zo strany polície vo výške aj niekoľkých stoviek eur, zo strany Obvodného úradu okolo 3 330 eur. Ak ten získa podnet, pokutu vám môže udeliť aj 2 roky po tom, ako ste reálne jazdili bez tohto zabezpečenia vozidla. Ak bez neho spôsobíte dopravnú nehodu alebo škodovú udalosť, všetky spôsobené škody musíte uhradiť z vlastných prostriedkov. Ak tieto informácie neboli dostatočne odstrašujúce k tomu, aby ste toto zabezpečenie nepodceňovali a jeho platnosť si vždy kontrolovali, tak asi bude problém niekde inde.

Najlacnejšia poistka na auto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *