Peniaze cez internetPre všetkých časovo vyťažených ľudí, ktorí napriek tomu, že stále pracujú, potrebujú si financie požičať, máme dobrú správu. O pôžičky môžete žiadať už aj cez internet, priamo z vášho obydlia. Už nemusíte žiadať osobne a ponáhľať sa z práce, aby ste stihli ich otváraciu dobu. Nemusíte si dokonca ani zbytočne vyberať hodinové voľno. Týmto spôsobom si viete nielen ušetriť hŕbu času, ale aj peňazí a stresov. Nie je nič príjemnejšie ako môcť všetko vybaviť z pohodlia domu. Zistiť si viete aj všetko potrebné, čo sa daných produktov týka. Takže nezabudnite, ak potrebujete pomoc, sú tu pre vás pôžičky cez internet. O aké sumy ale takto môžete žiadať? Predstavuje tento spôsob žiadania nejaké obmedzenia?

Žiadajte o ľubovoľné sumy

Možno by ste si zo začiatku mohli myslieť, že tento spôsob vás bude obmedzovať v hodnote, o akú môžete požiadať. Nie je to tak. Cez internet môžete požiadať o pôžičky ľubovoľnej hodnoty, samozrejme len takej, akú pripúšťa jednotlivý poskytovateľ. Jediné, čo sa môže pritrafiť je, že pri vysokých sumách, hlavne zo strany bankových poskytovateľov, bude nutné si dohodnúť osobné stretnutie. Jeho účel bude oboznámiť vás o všetkých detailoch a jednotlivých podmienkach. Pôžičky cez internet vám umožňujú požiadať už od 20 eur po niekoľko stotisíc eur. Kto ich sprostredkováva?

Bankové a nebankové spoločnosti

Základnými poskytovateľmi finančnej návratnej podpory sú bankové a nebankové inštitúcie. Okrem nich môžu peniaze sprostredkovávať aj súkromníci, pričom cez internet je možné tieto ponuky vyhľadať pod pojmom pôžičky na zmenku. Ak ale nechcete túto cestu riskovať a radšej si zvolíte oficiálne inštitúcie s povolením NBS, je to úplne pochopiteľné. Zoznam všetkých serióznych a licencovaných spoločností je prístupný aj na webovej stránke Národnej banky Slovenska.

Väčšiu šancu na získanie pôžičky cez internet predstavujú práve nebankové spoločnosti, ktoré môžete získať za zjednodušených podmienok. Napr. bez dokladovania príjmu, niekedy aj bez registra či bez ručenia. Z kategórie žiadateľov dokonca nie sú vylúčení ani nezamestnaní ako napr. dôchodcovia, ženy na materskej či študenti. V bankách by ste takéto ponuky asi ťažko hľadali. Ako ale vedieť, kto akú sumu poskytuje? V nebankových spoločnostiach môžete žiadať už o čiastky ako 20 eur, zatiaľ čo v bankách sa žiadosti začínajú na približne 300 eurách.

Potrebujete peniaze ihneď?

Peňažná hotovosť ihneďPôžičky, o ktoré žiadate cez internet, môžete mať na účte skoro ihneď a to už do 24 hodín, prinajlepšom do 10 minút. Sumy dostupné takouto rýchlosťou ale nepresahujú 500 eur a ich splatnosť býva do 30 dní. Ide o nebankové produkty, ktoré je možné získať za zjednodušených, napr. aj vyššie uvedených podmienok.

Rýchla finančná pomoc je na ceste

Pre tých, ktorý si môžu dovoliť vyčkať 7 dní, môže byť pomoc vyššia, už do 5 000 eur. Poskytujú ju nielen nebankové, ale aj bankové spoločnosti. Rýchle pôžičky cez internet majú dlhšiu, aj niekoľkoročnú dobu splatnosti a je potrebné počítať s náročnejšími podmienkami na získanie.

Ani väčší obnos peňazí nie je problém

Aj pre vás, ktorý potrebuje možno aj niekoľko desiatok tisíc eur alebo možno aj viac ako stotisíc eur predstavujú pôžičky cez internet úsporu času. Ponuky si viete zistiť rýchlo z domu bez návštevy mnohých pobočiek. Získať ich je možné za oveľa náročnejších podmienok a je potrebné počítať s ručením napr. aj so založením nehnuteľnosti. S veľkými sumami je spojených aj mnoho poplatkov, nielen úrok. Tie sú vyjadrené údajom RPMN, ktorý si je potrebné všímať skôr ako úrok, pretože má najväčšiu výpovednú hodnotu. Dlhodobé pôžičky cez internet ponúkajú aj banky, ale aj nebankové spoločnosti. Ich splatnosť môže byť nanajvýš 30 rokov a žiadosti prechádzajú náročným výberom. Proces od žiadania po prijatie peňazí na účet môže trvať aj 14 dní.

Kalkulačka na porovnanie možností

Aby ste sa uistili, že pôžičky cez internet sú nielen pohodlné, ale aj výhodné a možno ešte výhodnejšie ako ponuky v pobočkách, presvedčí vás o tom kalkulačka. Ide o nástroj, pomocou ktorého si viete urobiť bezplatné a nezáväzné porovnanie súčasných trhových ponúk, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám. Tie zadáte do kalkulačky a tá vám následne urobí výpočet ponúk pôžičky cez internet. Ide o výšku požadovanej sumy, hodnotu založenej nehnuteľnosti, dobu fixácie a dobu splácania. Na základe týchto údajov sa vám zobrazia ponuky s presným hodnotami mesačnej splátky, úroku, preplatku či inými údajmi.

Prečo by ste mali využiť tento spôsob zisťovania ponúk? Pretože pôžičky cez internet sú férové a nezavádzajú. Jednotlivé ponuky sa snažia byť pravidelne aktualizované. I keď ako sme uviedli vyššie, hlavne pri žiadostiach o vysoké sumy v bankových spoločnostiach, je následne nutné osobné stretnutie, ktoré vám daný produkt priblíži do detailov. Teda ak ste si nejaký z porovnania vybrali.

Pôžičky, ktoré sa rozhodnete uzatvoriť cez internet sú oveľa pohodlnejšie ako hodinové vysedávania a zisťovania ponúk v kamenných pobočkách . Dokonca sú pohodlnejšie ako telefonát, či ako sms žiadosť. Je to preto, že sú bez časového či dňového obmedzenia. Ostatné tri zmienené metódy žiadosti limitované pracovnými hodinami. Pre viac informácií ohľadom výhodnosti pôžičiek cez internet si môžete prečítať aj tento článok.

Možnosti pôžičky cez internet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *