Spišskonovoveskí veteráni vybojovali na majstrovstvách Slovenska veteránov v Banskej Bystrici bronzové medaily. V boji o tretie miesto zdolali Košičanov aj druhýkrát 3:1, keď ich rovnakým výsledkom porazili aj v základnej skupine. V semifinále naši veteráni podľahli neskorším víťazom z Nitry 1:2 až po samostatných nájazdoch. 

Víťazmi trojdňových majstrovstiev Slovenska v Banskej Bystrici sa teda stali nitrianski hokejoví veteráni. Vo finálovom zápase zdolali výber Dubnice 2:0. Na turnaji sa predstavilo viacero hráčov, ktorí v minulosti pravidelne nastupovali v najvyššej hokejovej súťaži. Zaujímavosťou bola najmä prítomnosť Jozefa Stümpela, ktorý len minulý týždeň ukončil pôsobenie v Nitre, v tíme Košíc.

Majstrovstiev Slovenska hokejových veteránov sa zúčastnilo deväť tímov (Martinčania napokon neštartovali), ktoré boli rozdelené do dvoch základných skupín. V nich sa hralo systémom každý s každým a štyri najlepšie tímy si následne zmerali sily v semifinále. Do boja o celkové prvenstvo sa napokon dostali výbery Nitry a Dubnice.

Majstrovstvá Slovenska veteránov 2016, výsledky:

Základná skupina

Spišská Nová Ves – Topoľčany 11:3 (5:0, 6:3, 0:0)
Košice – Spišská Nová Ves 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Martin – Spišská Nová Ves 0:5 kontumačne
Spišská Nová Ves – Banská Bystrica 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Semifinále:
Spišská Nová Ves – Nitra 1:2 sn (Góly: Bednár – Kmeč, T. Chrenko)
Dubnica – Košice 7:1 (Góly: Tomík 3, Šimko 2, R. Sýkora, Kazda – Stümpel)

O 3. miesto:
Spišská Nová Ves – Košice 3:1 (Góly: Lisoň, Muránsky, Bednár – Stümpel)

Finále:
Nitra – Dubnica 2:0 (Góly: Bajtala, M. Kováčik)